Rehabilitacja to jeden z kluczowych aspektów powrotu do pełni zdrowia, współdecydująca o efektywności leczenia.

Prowadzimy rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu, zarówno o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych.

Rodzaje terapii realizowanych w naszej Przychodni

Terapia manualna

Terapia manualna jest to specjalna forma masażu, który jest przygotowywany w oparciu o dolegliwości pacjenta. Terapie manualne mają na celu leczenie odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych w układzie ruchu. Wspomagają przywrócenie odpowiedniej ruchomości stawów oraz uśmierzają bóle.

Terapia ruchem

Terapia ruchem ma na celu wzmocnienie odpowiednich partii ciała. Pomaga utrzymać lub przywrócić sprawność fizyczną, dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom. Wraz z wiekiem, pewne wzorce ruchowe mogą zostać zaburzone, a terapia ruchem wspomaga niwelowanie odchyleń od wzorców. 

Masaż

Główne cele stosowania masażu to uelastycznienie tkanek, pobudzenie lub rozluźnienie mięśni oraz łagodzenie bólu i relaksacja. Masaż tkanek głębokich zmniejsza napięcie mięśni, a jego głównym celem jest zwiększenie ruchliwości mięśni pacjenta.

Terapia wisceralna

Wady postawy lub napięcia narządów mogą prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania narządów. Terapia wisceralna, inaczej masaż wisceralny, wspomaga niwelowanie owych napięć i przywracanie prawidłowego funkcjonowania narządów pacjenta.

Rehabilitacja pooperacyjna

Rehabilitacja pooperacyjna ma na celu doprowadzenie pacjenta do sprawności po operacji w bezpieczny sposób. W niektórych przypadkach, może okazać się konieczna, aby pacjent wrócił do aktywności fizycznej sprzed operacji. 

Terapia blizn

Blizny powstałe na skutek wypadku lub blizny pooperacyjne mogą wymagać leczenia. Z pomocą przychodzi terapia blizn, która bazuje na terapii manualnej i uciskowej. Wspomaga ona odpowiednie leczenie blizn oraz poprawia jakość skóry.

Pinoterapia

Należy do metod terapii manualnej. Jest bardzo skuteczna w leczeniu dolegliwości bólowych. Za pomocą specjalistycznych narzędzi, fizjoterapeuta uciska i stymuluje określone punkty na ciele. Pinoterapia ma pozytywny wpływ zarówno na sferę fizyczną jak i psychiczną pacjenta.

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest jedną z dziedzin fizjoterapii, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych w celach leczniczych.  Zabiegi fizykoterapeutyczne dzielimy na elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, leczenie ciepłem oraz zimnem, laseroterapię i hydroterapię.

Leczone dolegliwości

Godziny przyjęć

Seliga Anna
mgr
Godziny przyjęć
Poniedziałek - 08:00-16:30
Wtorek - 08:00-18:00
Środa - 10:00-18:30
Czwartek - 08:00-16:30
Piątek - 08:00-17:00
Sobota - 08:00-12:00
Nogal Katarzyna
mgr
Godziny przyjęć
Poniedziałek - 07:00-15:00
Wtorek - 07:00-15:00
Środa - 07:00-15:00
Czwartek - 07:00-15:00
Piątek - 07:00-15:00
Sobota - 07:00-15:00

Wybierz specjalizacje

Alergolog
Aparaty Słuchowe
Dermatolog
Diabetolog
Endokrynolog
Gastrolog
Ginekolog
Internista
Kardiolog
Medycyna pracy
Neurochirurg
Neurolog
Okulista
Ortopeda
Otolaryngolog
Pediatra
Psychiatra
Pulmonolog
Radiolog
Rehabilitacja
Reumatolog
Urolog
USG

Wybierz badanie

Audiometria
Badanie poligraficzne snu
Echo serca
EKG
Holter ciśnieniowy i EKG
OCT oka
Spirometria
Tympanometria
USG