Rehabilitacja to jeden z kluczowych aspektów powrotu do pełni zdrowia, współdecydująca o efektywności leczenia.

Prowadzimy rehabilitację w schorzeniach narządu ruchu, zarówno o charakterze przewlekłym i przeciążeniowym, jak i w stanach pooperacyjnych i pourazowych.

Rodzaje terapii realizowanych w naszej Przychodni

Terapia manualna

Terapia manualna jest to specjalna forma masażu, który jest przygotowywany w oparciu o dolegliwości pacjenta. Terapie manualne mają na celu leczenie odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych w układzie ruchu. Wspomagają przywrócenie odpowiedniej ruchomości stawów oraz uśmierzają bóle.

Terapia ruchem

Terapia ruchem ma na celu wzmocnienie odpowiednich partii ciała. Pomaga utrzymać lub przywrócić sprawność fizyczną, dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom. Wraz z wiekiem, pewne wzorce ruchowe mogą zostać zaburzone, a terapia ruchem wspomaga niwelowanie odchyleń od wzorców. 

Masaż

Główne cele stosowania masażu to uelastycznienie tkanek, pobudzenie lub rozluźnienie mięśni oraz łagodzenie bólu i relaksacja. Masaż tkanek głębokich zmniejsza napięcie mięśni, a jego głównym celem jest zwiększenie ruchliwości mięśni pacjenta.

Terapia wisceralna

Wady postawy lub napięcia narządów mogą prowadzić do nieprawidłowego funkcjonowania narządów. Terapia wisceralna, inaczej masaż wisceralny, wspomaga niwelowanie owych napięć i przywracanie prawidłowego funkcjonowania narządów pacjenta.

Rehabilitacja pooperacyjna

Rehabilitacja pooperacyjna ma na celu doprowadzenie pacjenta do sprawności po operacji w bezpieczny sposób. W niektórych przypadkach, może okazać się konieczna, aby pacjent wrócił do aktywności fizycznej sprzed operacji. 

Terapia blizn

Blizny powstałe na skutek wypadku lub blizny pooperacyjne mogą wymagać leczenia. Z pomocą przychodzi terapia blizn, która bazuje na terapii manualnej i uciskowej. Wspomaga ona odpowiednie leczenie blizn oraz poprawia jakość skóry.

Pinoterapia

Należy do metod terapii manualnej. Jest bardzo skuteczna w leczeniu dolegliwości bólowych. Za pomocą specjalistycznych narzędzi, fizjoterapeuta uciska i stymuluje określone punkty na ciele. Pinoterapia ma pozytywny wpływ zarówno na sferę fizyczną jak i psychiczną pacjenta.

Fizykoterapia

Fizykoterapia jest jedną z dziedzin fizjoterapii, która wykorzystuje działanie czynników fizycznych w celach leczniczych.  Zabiegi fizykoterapeutyczne dzielimy na elektroterapię, magnetoterapię, światłolecznictwo, leczenie ciepłem oraz zimnem, laseroterapię i hydroterapię.

Leczone dolegliwości

Godziny przyjęć

Jakub Nieścieruk
lek.med.
Godziny przyjęć
Sobota - 09:00-14:00
Lech Zahorski
lek.med.
Godziny przyjęć
Piątek - 16:00-20:00
Elżbieta Sobol
lek.med.
Godziny przyjęć
Wtorek - 15:30-19:00
Sylwia Gajda
mgr
Godziny przyjęć
Piątek - 09:00-12:00
Anna Boćkowska
lek.med.
Godziny przyjęć
Piątek - 10:00-14:00
Ewelina Trojacka
lek.med.
Godziny przyjęć
Sobota - 09:00-14:00

Wybierz specjalizacje

Aparaty Słuchowe
Pulmonolog
Rehabilitacja
Diabetolog
Neurochirurg
USG
Reumatolog
Radiolog
Urolog
Neurolog
Endokrynolog
Okulista
Gastrolog
Medycyna pracy
Ortopeda
Psychiatra
Otolaryngolog
Pediatra
Kardiolog
Ginekolog
Internista
Dermatolog
Alergolog

Wybierz badanie

Tympanometria
Audiometria
Spirometria
Echo serca
Badanie poligraficzne snu
EKG
OCT oka
USG
Holter ciśnieniowy i EKG